5 pomysłów z czego zrobić ogrodzenie
W dzisiejszym wpisie podpowiemy z czego zrobić ogrodzenie. Oczywiście część rozwiązań możecie znaleźć w naszej ofercie. Pod wpisem umieściliśmy również małą galerię ilustrującą omawiane ogrodzenia.
Zapraszamy do lektury.
5 pomysłów z czego zrobić ogrodzenie
Pomysł nr 1 – Ogrodzenie palisadowe
Ogrodzenie palisadowe – Nowoczesne w swoim wyglądzie, trwałe, w dowolnym kolorze z palety RAL – to na pewno najważniejsze zalety ogrodzenia palisadowego. Ogrodzenie palisadowe może być wykonane na podmurówce betonowej, klinkierowej, a samo ogrodzenie wykonane jest z kształtowników zimnogiętych, które są następnie ocynkowane ogniowo, aby zapobiec powstawaniu ognisk korozji. Może być również pomalowane proszkowo. Ogrodzenie palisadowe będzie wyglądać dobrze przy każdym domu. Przy zakupie tego typu ogrodzenia należy tylko zwrócić uwagę na grubość kształtowników i czy producent ogrodzenia daje na niego gwarancję. Im gwarancja dłuższa, tym pewniejszy towar.
Pomysł nr 2 – Ogrodzenia panelowe
Ogrodzenia panelowe – Proste w montażu, trwałe i estetyczne. Panele wykonane są z prętów stalowych z przetłoczeniem. Zabezpieczone przed korozją warstwą cynku i może być powlekane PCV w różnych kolorach (najczęściej w kolorze zielonym). Ogrodzenie panelowe pasuje do grodzenia zakładów przemysłowych, budynków użyteczności publicznej, boisk. Nie należy do ogrodzeń dekoracyjnych, w budownictwie indywidualnym ogrodzenie panelowe może być wykorzystane do ogrodzenia tzw. tyłu działki. Umiejętnie zastosowane może pełnić również funkcje dekoracyjne. Panele można również wykorzystać do wypełnienia bramy.
Pomysł nr 3 – Ogrodzenie z siatki
Siatka jest wciąż jedną z najpopularniejszych metod grodzenia posesji. Popularność swą zawdzięcza możliwości samodzielnego montażu oraz cenie. Natomiast wytrzymałość zawdzięcza ocynkowaniu oraz pokryciu tworzywem. Nie można ogrodzenia z siatki zaliczyć do ogrodzenia reprezentacyjnego. Może być zastosowana do grodzenia tzw. tyłu.
Pomysł nr 4 – Ogrodzenie z drewna
Ogrodzenie z wypełnieniem z drewna jest obok siatki jednym z najpopularniejszych w Polsce. Główną zaletą jest również cena, ale w połączeniu z wykonaniem podmurówki i np. obłożeniem jej klinkierem już takie tanie nie jest. Ogrodzenie z wypełnieniem sztachetkami drewnianymi jest niezwykle uniwersalne. Może pasować do nowoczesnego budownictwa, ale również będzie świetnie wyglądać w zestawieniu z klasycznym projektem domu. Wygląd tego ogrodzenia zależy tylko od wyobraźni projektanta i zasobności portfela inwestora. Jednym z minusów ogrodzenia drewnianego jest jego żywotność. Aby dobrze wyglądało trzeba o nie zadbać, czyli malować (konserwować).
Pomysł nr 5 – Ogrodzenie betonowe
Beton i ogrodzenie betonowe, jako materiał wraca na salony i do ogrodów. Przez lata ignorowany teraz przeżywa renesans. Zalety? Wytrzymałość, klasyczna forma, uniwersalność. Wady? Cena i konieczność konserwacji, niestety nie taniej. Ogrodzenie betonowe można wykończyć w dowolny sposób. Możemy zamontować wypełnienie z drewna czy wykorzystać elementy z ogrodzenia palisadowego. Ogrodzenie betonowe rewelacyjnie pasuje do nowoczesnych budynków. Przy tradycyjnej architekturze może wyglądać źle.
Co zrobić, aby wybrać pasujące do naszego domu ogrodzenia? Jeśli mamy taką możliwość, poradźmy się architekta lub zasięgnijmy opinii firmy, która ma duże doświadczenie w branży. W końcu koszt ogrodzenia domu nie jest mały, więc szkoda by było dokonać złego wyboru.
Wszystkich zainteresowanych ogrodzeniami, bramami zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.